Galeria

Zagrożone gatunki ptaków żyjące na Polesiu Lubelskim

Kulik wielki

Kulik wielki (Numenius arquata) zajmuje w „Czerwonej liście ptaków Polski” status zagrożony. Do tej klasyfikacji przyczynia się niewielka populacja tego gatunku oraz spadek liczebności w ciągu ostatnich 26 lat aż o 79%. Niestety silny spadek liczebności obserwowany jest również w krajach ościennych.

Rycyk

Zasięg występowania rycyka w naszym kraju jest dość szeroki, ale w ciągu ostatnich 26 lat gatunek ten doświadczył bardzo drastycznego spadku liczebności – aż o 84%.

Rybitwa rzeczna

Rybitwa rzeczna (Sterna hirundo) to gatunek, który w Polsce objęty jest ścisłą ochroną. Niegdyś nazywana „rybitwą zwyczajną” zamieszkują rozległe obszary Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Polesie z lotu ptaka

Polesie Lubelskie jest wyjątkowo malowniczym i bogatym w unikatową florę i faunę regionem Lubelszczyzny który koniecznie trzeba odwiedzić

Nasze działania

Fundacja Ptasie Horyzonty prowadzi działania zmierzające do ochrony ptaków jak i ich środowiska. Dokładamy wszelkich starań aby nasze programy edukacyjne oraz projekty badawcze były unikatowe i przyczyniały się do zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat konieczności ochrony przyrody, a w szczególności zagrożonych gatunków ptaków..

O nas

FUNDACJA PTASIE HORYZONTY została powołana przez ludzi z pasją, którzy od wielu lat zajmują się badaniem i czynną ochroną przyrody na Lubelszczyźnie.

Skontaktuj się z nami

FUNDACJA PTASIE HORYZONTY 
ul. Spółdzielcza 34,
24-220 Niedrzwica Duża
NIP: 713 310 52 79

tel. 519 801 302; 535 571 818
e-mail: ptasiehoryzonty@gmail.com

Odwiedź nas