AKTUALNOŚCI
W kolonii mew w Zastowie Karczmiskim koło Wilkowa
W ubiegłą niedzielę, po raz kolejny, pracowaliśmy w kolonii mew w Zastowie Karczmiskim koło Wilkowa 

Wyspa ta jest perłą ornitologiczną na mapie Wisły, ale zarasta nawłocią, klonem jesionolistnym, wierzbą i topolą 


Akcja ma na celu ograniczenie nadmiernej sukcesji roślinności. Gniazdują tu wszystkie wiślane gatunki siewkowych, w tym 3 pary ostrygojada

My ze swojej strony dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciężką pracę 





Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli zaprzyjaźnionej organizacji przyrodniczej, na której możemy zawsze polegać: Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze

Bez Was akcja by się nie powiodła
Wszyscy wolontariusze, którzy pracowali z nami na wyspie, będą mogli wziąć udział w pracach badawczych i ochrony czynnej w sezonie lęgowym 2024.
Będzie to m.in. czynna ochrona lęgów zagrożonych wiślanych siewkowych, chwytanie i znakowanie mew, a także kurs rozpoznawania dużych mew z udziałem żywych ptaków







Do zobaczenia na wiosnę! 





===========================
Siedliska wiślanych siewkowych chronimy w projektach „Od Wisłoki do Wieprza – czynna ochrona zagrożonych gatunków ptaków w dolinie rzeki Wisły”, oraz „Wiem, pomagam, chronię – aktywizacja społeczeństwa na rzecz ochrony ptaków” – który finansowany jest ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
W 2021 roku rozpoczęliśmy realizację dwóch projektów ochrony ginących siewkowych, na które środki przyznał nam Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a są one finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich:
„Od Wisłoki do Wieprza – czynna ochrona zagrożonych gatunków ptaków w dolinie rzeki Wisły” – w partnerstwie z BirdLife Norge .
„Ptasie Horyzonty – czynna ochrona zagrożonych gatunków ptaków na Polesiu Lubelskim” – ten projekt ochrony ginących siewkowych realizujemy w partnerstwie z BirdLife Norge , Poleski Park Narodowy i LW Bogdanka .
O nas
FUNDACJA PTASIE HORYZONTY została powołana przez ludzi z pasją, którzy od wielu lat zajmują się badaniem i czynną ochroną przyrody na Lubelszczyźnie.
Skontaktuj się z nami
FUNDACJA PTASIE HORYZONTY
ul. Spółdzielcza 34,
24-220 Niedrzwica Duża
NIP: 713 310 52 79
tel. 519 801 302; 535 571 818
e-mail: ptasiehoryzonty@gmail.com